Sms Vitrini İle İzinli SMS

Artık Çok KolayÇok Pratik

İzinli SMS, Ticari amaçlı SMS göndermek için, mesaj göndermeden önce izin alığınız kişilerin bilgilerinden oluşan ve müşterilerinizin kendi istekleri ile otomatik olarak dahil oldukları, size özel bir veri tabanıdır.

Ticari elektronik ileti gönderme şartları nelerdir?

1 Mayıs 2015 tarihinde yürürlüğe giren 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Kanun’na göre ticari elektronik iletiler, alıcılara ancak önceden onayları alınmak kaydıyla gönderilebilir. Bu onay, yazılı olarak veya her türlü elektronik iletişim araçlarıyla alınabilir. Kendisiyle iletişime geçilmesi amacıyla alıcının iletişim bilgilerini vermesi hâlinde, temin edilen mal veya hizmetlere ilişkin değişiklik, kullanım ve bakıma yönelik ticari elektronik iletiler için ayrıca onay alınmaz.

Esnaf ve tacirlere önceden onay alınmaksızın ticari elektronik iletiler gönderilebilir.

Detaylı bigi için Ticari içerikli SMS gönderimi konusundaki yazıdan okuyabilirsiniz.

Onay hangi yöntem ile alınmalıdır?

Dünyada, alıcının ilk kısa mesajdan sonra reddetme hakkı olarak tanımlanan OPT-OUT ve ilk kısa mesajda dahil, önceden izin alma şartı getiren ve OPT-IN sistemi olarak adlandırılan iki farklı düzenleme bulunmaktadır. OPT-OUT yöntemi Amerika Birleşik Devletleri ve Uzak Doğuda, OPT-IN yöntemi ise Avrupa Birliğine üye ülkelerin genelinde uygulanmaktadır. Ülkemizde, önceden izin alma yöntemi olan OPT-IN yöntemi kabul edilmiştir.

Bu sistemin istisnası olarak esnaf ve tacirlerin ticarî faaliyetlerine ilişkin haberleşme ihtiyacı gözönüne alınarak ilk kısa mesajdan sonra bunu almayı reddetme hakkı sağlayan OPT-OUT yöntemi kullanılır.

İzinli veri tabanınızı hemen oluşturabilirsiniz!

Müşterilerinizden, toplu SMS ile kolayca izin alarak firmanıza ait izinli veri tabanı oluşturmak için ücretsiz üye olun ve izin almak istediğiniz kişilerin telefon numaralarından oluşan listenize hemen mesaj gönderin.

Not: İzinli veri tabanı servisimizin kullanımı ücretsizdir. Sadece işlem sırasında gönderilen mesajların ücreti, hesabınızdaki SMS kredinizden düşülecektir.

Yarının iletişim Çözümlerini, Bugün Sunuyoruz!

Sms Vitrini, EFECEL TELEKOMÜNİKASYON HABERLEŞME VE İNTERNET HİZ. AŞ.’ne ait bir markadır ve telekomünikasyon sektöründe, düzenleme ve denetleme yetkisi olan Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından verilen Telefon Hizmeti (STH) lisansı ile yetkilendirilmiş bir işletmedir.

LİSANSIMIZI GÖRÜNTÜLEYİN

Sizde Mutlu Müşterilerimiz Arasına Katılmak İstiyorsanız,

Hemen İletişime Geçin